5 (100%) 1 vote

Вирівнювання стін за допомогою машинної штукатурки

Ідеально рівна поверхня стін – обов’язкова умова виконання ремонту приміщення на належному рівні. Вирівнювання стін поділяють на зовнішнє і внутрішнє. Зовнішні стіни повинні мати поверхню без видимих ​​пошкоджень і нерівностей для нанесення шару утеплювача, а також для декоративного покриття. Вирівнювання стін всередині приміщення є підготовчим етапом до подальших оздоблювальних робіт.

Вирівнювання стін – підготовчий етап

Спочатку необхідно встановити, наскільки поверхня стін відхиляється від ідеальних геометричних пропорцій. Якщо при вирівнюванні зовнішніх стін можливі нерівності досить затерти клеїть розчином, то зі внутрішніми стінами все набагато складніше. Будівельники використовують кілька інструментів для визначення рівності стіни:

  • Правило;
  • Будівельний рівень;
  • Лазерний нівелір;
  • Будівельний кутник.

Традиційні інструменти прикласти до стіни в горизонтальному положенні, вертикальному і діагональному, заміряючи відхилення стін від площини інструменту. Схил у вигляді невеликого вантажу на щільному шнурі необхідно закріпити у вертикальному положенні, після чого також виміряти відхилення. З лазерним нівеліром працювати найпростіше. А прямим куточком, як правило, з алюмінію, користуються для вимірювання ступеня рівності кутів.

Також, перед початком вирівнювання стін, необхідно зняти всі декоративне покриття зі стін: шпалери, фарбу, гіпсокартонні елементи. Досвідчені майстри ретельно діагностують і попереднє покриття стін – якщо вони отшпаклевать, з часом можуть проявитися тріщини і нерівності, які необхідно прибрати. Дрібні дефекти затираються металевою щіткою, більші – частково або повністю збиваються відповідними інструментами. Якщо дефекти знаходяться в межах 10мм і більше, кращий спосіб вирівнювання стін – це виштукатурює по маяках або закриття стін листами гіпсокартону. Якщо ж дефекти не більше 8 мм, можна обійтися тільки вирівнюванням за допомогою тонкого шару декоративної суміші.

Види вирівнювання стін

Існує кілька поширених методів вирівнювання стін, а саме:

  • Виштукатурює (по маяках і без них);
  • Установка листів гіпсокартону (з каркасом або без);
  • Нанесення шпаклівки.

Існує широкий спектр розчинів для штукатурки. Суміші на цементній основі застосовуються, в основному, для вирівнювання зовнішніх стін. М’які і білосніжні гіпсові суміші застосовуються тільки для внутрішніх стін приміщення. При знанні певних рецептів таку суміш можна приготувати самостійно. Штукатурку на глиняній основі застосовують для обробки стін з глини, цегли і дерева. Для зовнішніх і внутрішніх стін використовуються також вапняні і цементно-вапняні рецептури.

Якщо необхідно вирівняти стіни без особливих дефектів, для цього цілком достатньо буде штукатурки в кілька тонких шарів без застосування маяків. Базовий шар повинен мати консистенцію густої сметани, а фінішний – трохи більше розведений. Поверхня стін при висиханні також обов’язково змочують водою, щоб запобігти утворенню тріщин.

Система спеціальних маяків найчастіше має форму металевих пластин з виступами, які приклеюються до стін і служать орієнтиром. Від майстра потрібна певна вправність і професіоналізм для того, щоб встановити їх максимально рівно.

Гіпсокартонні листи зазвичай монтуються за допомогою будівельного клею на гіпсовій основі з обов’язковим контролем за допомогою будівельного рівня. Монтаж на основу з металевих каркасів дозволяє одночасно встановити шар звуко- і теплоізоляційного матеріалу. Недоліком такого способу є зменшення корисної площі кімнати.

Компанія Оптимус виконує оперативну машинну штукатурку стін і стелі в нових будинках, а так само штукатурка машинним способом для реставрації приміщень міста Києва.