5 (100%) 1 vote

Утеплення фасадів «мокрим методом» Київ і Київська область.

Один з найпопулярніших способів утеплення зовнішніх стін, який можна побачити як в висотних багатоповерхівках, так і в приватних будинках – це так званий “мокрий фасад”. Утеплення мінеральною ватою бачили багато, але не кожен здогадується скільки тонкощів існує в цьому кропіткій процесі. Для початку, давайте розберемося, з чого ж складається горезвісне утеплення фасадів “мокрим методом“. Воно відбувається в кілька етапів, які ми розглянемо нижче.

Діагностика зовнішній поверхні стін

На цьому етапі важливо визначитися, чи є поверхню стіни готової для нанесення клейового розчину. Якщо штукатурка в деяких місцях відшаровується, а стіна має відколи, тріщини, нерівності, то необхідно позбутися від усіх цих недоліків до початку робіт по утепленню.

Дрібні нерівності замазують клейовим розчином, кількість якого необхідно розрахувати в достатній мірі (більше, ніж передбачається в інструкції). Застарілу штукатурку і фарбу зачищають.

Очищення стін

Після того, як поверхня стіни продіагностувати і відповідає встановленим нормам, її необхідно очистити. Як правило, це робиться за допомогою сильного напору води. Справа в тому, що зайва пил і бруд перешкоджають надійному закріпленню клею і наступного шару мінвати, що і необхідно запобігти.

Нанесення клею і армованої сітки

На очищену поверхню стін наноситься клейовий розчин, в який топиться армована сітка зі скловолокна. Така конструкція захищає утеплювальний шар від стиснення, тріщин і деформації, зміцнює і захищає від поривів вітру та інших несприятливих погодних умов. По периметру віконних і дверних прорізів, а також в разі установки утеплення на стару штукатурку і декоративне покриття стін, попередньо по периметру вбивається система дюбелів. Кути будинку підсилюють кутовими профілями. Плити з мінеральної вати вибирають з певним запасом жорсткості. Іноді використовують двошарову мінвату зі шаром підвищеної жорсткості, які встановлюються за назовні, щоб краще схоплювався шар штукатурки.

Матеріали для системи “мокрий фасад”

Як утеплювач для системи “мокрий фасад” використовуються і інші матеріали, крім мінеральної вати і пінополістиролу. Наприклад, легкий газобетон зі зниженим рівнем щільності. Такий матеріал доступний за ціною і легкий в установці, а верхній шар штукатурки при цьому служить швидше декоративним доповненням, ніж абсолютною необхідністю. Екструдований пінополістирол підвищеної щільності підходить навіть для самих вологих ділянок, при цьому його вартість набагато вище, ніж у газобетону і мінеральної вати середньої щільності. Також використовується піноскло, яке повністю ізолює поверхню від пари і вологи, але на сьогоднішній день також коштує досить дешево.